Immigration Law Associates
Chicago Lawyer, Attorney: Green Card, H-1B, National Interest Waiver, J-1, Spouse, Fiance, Student Visa, VAWA, Citizenship, Removal, Korean, Polish, Japanese, Spanish

Czy potrzebuję adwokata do złożenia wniosku o odroczenie deportacji i pozwolenie na pracę tzw „Deferred Action”?

 
Wiele młodzieży bez legalnego statusu (tzw "Marzyciele") pytają, czy powinni skorzystać z pomocy adwokata imigracyjnego, w złożeniu aplikacji DACA. Chociaż niektórzy wnioskodawcy mogą czuć się pewnie o prowadzeniu procesu na własną rękę, są szersze kwestie, które mogą być pominięte bez kierunku doświadczonego adwokata.

Niektore bezpłatne warsztaty i kliniki oferują pomoc prawną, ale często jest ona podawana w pośpiechu, ogólna, i nieodpowiednia dla wszystkich marzycieli, którzy jej potrzebują. Nawet wtedy, gdy wolontariusze w takich klinikach to prawnicy, nie wszyscy maja wystarczajaco czasu i doświadczenia imigracyjnego by w pełni ocenić kandydata sytuację i zapewnić konkretne wytyczne.

Istnieje wiele pułapek które osoba może napotkać podczas wypełniania formularzy imigracyjnych. Ale to nie tylko formy tworzą potrzebę adwokata. Jeszcze przed rozpoczęciem procesu, „marzyciele” musza zrozumieć ryzyko złożenia aplikacji i rozważyć wszelkie ścieżki do stałego pobytu, które mogą być dostępne.

Złożenie aplikacji DACA wymaga, aby kandydaci zgłosili swoją nielegalną obecność w USA do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W zamian mogą dostać dwa lata wolności od deportacji, możliwość legalnej pracy i dowód tożsamości ze zdjęciem. Wielu wnioskodawców nie dokońca wierzy w ten kompromis i potrzebuje wiarygodnych odpowiedzi na podstawowe pytania, takie jak:

Aby podjąć właściwą decyzję o tym czy i kiedy należy złożyć wniosek DACA, potrzebujesz kogoś, kto dokładnie rozumie prawa imigracyjne i jak są one stosowane. Adwokaci mają obowiązek zapewnić jasne, dobrze poinformowane wskazówki oraz przedstawić wszelkie zastrzeżenia jakie mogą mieć o twoim przypadku.

Adwokat imigracyjny rozumie, że nie możesz automatycznie wiedziec o wszystkim w twojej historii życia, co mogłoby mieć wpływ na twoją apliakcje i są przeszkoleni by zadawać dociekliwe pytania. Dla niektórych „marzycieli”, konsultacja z prawnikiem może przedstawić nieoczekiwane opcje na załatwienie legalnego statusu. Konsultacja daje również okazję członkom rodziny aby zadać swoje pytania na temat procesu DACA i własnej sytuacji imigracyjnej.

Montaż wszystkich dokumentów, które USCIS chce zobaczyć, okazuje się wyzwaniem dla wielu wnioskodawców. W niektórych przypadkach, adwokat może pomóc uzyskać ważny dokument, który nie jest obecnie w twoim posiadaniu. Może też zaproponować alternatywne sposoby, aby udowodnić twoje kwalifikacje na DACA. Adwokat również upewni się, że przypadkowo nie przedstawiasz coś, co może zaszkodzić. Czasami, wiedząc, co nie powinno sie poddawać jest równie ważne jak określenie tego co powinno być załącznone.

Jeśli kiedykolwiek miałeś kontakt z policją, nawet jeśli nigdy nie zostałeś skazany, należy skonsultować się z prawnikiem, aby ocenić wszelkie dodatkowe ryzyko. Dla niektórych „marzycieli”, pozornie drobne problemy mogą okazać się znaczące. Inni mogą być niepotrzebnie niezdecydowani o złożeniu aplikacji z powodu drobnego incydentu. Znalezienie właściwej równowagi między zaufaniem a ostrożnością wymaga zrozumienia prawa stanowego i federalnego, które tylko adwokat posiada.

Największym powodem aby zatrudnić adwokata do pomocy jest to, że nie ma możliwości odwołania, jeśli aplikacja DACA jest odrzucona. W naszej praktyce, często widzimy klientów, którzy otrzymali odmowę z powodów które nie przewidzieli. W sprawach imigracyjnych, wnioskodawcy mogą zapłacić wysoką cenę za niewielki akt niedbalstwa lub prostego niezrozumienia.

Praca z doświadczonym prawnikiem imigracyjnym daje Ci pewność, że masz dostep do najwyższego poziomu wiedzy w zakresie prawa imigracyjnego. W Immigration Law Associates, pomagamy wielu „marzycielom” w ubieganiu się o odroczenie deportacji i pozwolenie na pracy na podstawie „Deferred Action”. Jeśli uważasz, że możemy pomóc w Twojej sprawie, prosimy o kontakt na 847-763-8500.

 

Contact Us:

(847) 763-8500 via email

Visit Us:

8707 Skokie Blvd., Suite 302
Skokie, IL 60077
(Chicago Metro Area)

Languages:

Korean, Polish, Spanish
Visa Bulletin Processing Times