Immigration Law Associates
Chicago Lawyer, Attorney: Green Card, H-1B, National Interest Waiver, J-1, Spouse, Fiance, Student Visa, VAWA, Citizenship, Removal, Korean, Polish, Japanese, Spanish

Loteria Wizowa: Po wylosowaniu

 
DV2017_graphic4 Kiedy aplikant zostaje wylosowany w loterii wizowej, jest on jednym ze 100,000 wylosowanych kandydatów i musi podjąć kolejne kroki żeby ewentualnie otrzymać zieloną karte. Z tej grupy tylko połowa, czyli 50,000 osób zostanie prawdziwymi lauretami loterii.

Gdzie zacząć?
DV2017_graphic5 Pierwszy krok po wylosowaniu w loterii zależy od tego czy osoba będzie starała się o wize imigracyjną przez ambasade w swoim kraju, czy też przez złożenie aplikacji o stały pobyt w USA. Jeżeli będzie to przez proces konsularny w ambasadzie to aplikant musi jak najszybiej po wylosowaniu wypełnić forme DSP-122 dopełniającą rejestracje na loterie wizową oraz forme DS-230 aplikacje o wize imigracyjną, i wysłać je do Kentucky Consular Center (KCC), które sprawdzi rekord aplikanta i umówi go na wizyte w odpowiednim konsulacie. Data wizyty nie może być ustalona dopóki miesięczny biuletyn wizowy Departamentu Stanu nie wskaże na to że wizy są dostępne dla osób z poszczególnym numerem wizowym.

Jeżeli aplikant przebywa w Stanach Zjednoczonych na legalnej wizie tymczasowej, na przykład studenckiej albo pracowniczej, to proces przebiega troszke inaczej. Aplikant może złożyć forme I-485 o zieloną karte bezpośrednio do biura imigracyjnego w USA ale dopiero w tym miesiacu kiedy miesięczny biuletyn wizowy Departamentu Stanu wskaże na to że wizy są dostępne dla osób z poszczególnym numerem wizowym.

DV2017_graphic6 W dodatku do spełnienia kryteriów wizowych takich jak udowodnienie ukończenia liceum lub jego odpowiednika, wszyscy aplikanci musza rowniez spelniac kryteria wjazdowe takie jak czysty rekord kriminalny, nieprzekrocznie prawa imigracyjnego w przeszłości, oraz wystarczające środki na utrzymanie się w U.S.A. Jeżeli aplikant nie jest w stanie zrobić tego sam, musi przedstawić oświadcznie od sponsora który zgodzi się go wesprzeć finansowo w razie potrzeby.

DV2017_graphic7 Kancelarie adwokackie które posiadają doświadczenie w prawie imigracyjnym, tak jak Immigration Law Associates, P.C., są w stanie najlepiej Ci pomóc w wypełnieniu aplikacji na zieloną karte lub zmiane statusu. Prosze skontakotwać się z naszą kancelarią jeżeli mają Pańswto więcej pytań lub potrzebują pomocy z wypełnieniem aplikacji. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 847.763.8500 lub na nasz e-mail PL-ila@immig-chicago.com aby umówic się na konsultacje. Jesteśmy gotowi pomóc Ci w Twojej sprawie!

 

Contact Us:

(847) 763-8500 via email

Visit Us:

8707 Skokie Blvd., Suite 302
Skokie, IL 60077
(Chicago Metro Area)

Languages:

Korean, Polish, Spanish
Visa Bulletin Processing Times