Immigration Law Associates
Chicago Lawyer, Attorney: Green Card, H-1B, National Interest Waiver, J-1, Spouse, Fiance, Student Visa, VAWA, Citizenship, Removal, Korean, Polish, Japanese, Spanish

Polska Wioska oczekuje wznowienia ekonomicznego zwiazanego z reforma imigracyjna

 
Bacik Deli, polska wioska, polish village, Milwaukee Ave, wizy dla polakow, visa waiver program, polonia polska Chicago, jackowo.Kiedyś dynamicznie rozwijająca się dzielnica w Chicago, Polska Wioska przeszła wiele zmian w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Wypełniona polskimi sklepami, restauracjami i klubami, północno-zachodnia część ulicy Milwaukee była miejscem gdzie każdy polak w Chicago chciał spędzać czas. Mimo tego że Polska Wioska już prawie zanikła, jest ona wciąż wypełniona ciepłymi wspomnieniami dla wielu ludzi.

Polacy w Chicago oczekują jej odrodzenia ze względu na nową reforme imigracyjną - - uchwała która niedawno została zatwierdzona w senacie pozwoliłaby na rozszerzenie programu bezwizowego dla polaków. Polscy posiadacze biznesów mają nadzieje że wzniesie to numer turystów jak i również tymczasowych pracowników którzy nie są zainteresowani stałym pobytem w Stanach Zjednoczonych. Jak narazie zasady turystyczne nie pozwalają wielu polakom przyjechać do Stanów Zjednoczonych. Wymagana niezwrotna opłata w wysokości $160.00 wciąż nie gwarantuje otrzymania wizy turystycznej.

Pani Danna Pluta, właścicielka jednego z klubów w Polskiej Wiosce, była w stanie zaobserwować dość wysoki spadek w obrotach biznesowych przez ostatnie 25 lat i ma nadzieję że nowa reforma imigracyjna to zmieni. Inni mieszkancy nie widzą tak optymistycznych zmian związanych z reformą imigracyjną. Nie ma żadnych gwarancji że reforma przejdzie, a zmiany dotyczące programu bezwizowego mogą być odrzucone w trakcie głosowań.

Pan Piotr Bacik, własciciel Bacik Deli w Niles wyjasnił, „Nic nie trwa wiecznie.” Uważa że właściciele biznesów w Chicago i jego okolicach nie powinni liczyć na reformę imigracyjną na przyniesienie konkretnych zmian w Polskiej Wiosce. Wręcz przeciwnie, powinni nawiązać dobre stosunki z tymi klientami którzy juz tu mieszkają.

Dowiedz się więcej >>>

 

Contact Us:

(847) 763-8500 via email

Visit Us:

8707 Skokie Blvd., Suite 302
Skokie, IL 60077
(Chicago Metro Area)

Languages:

Korean, Polish, Spanish
Visa Bulletin Processing Times