Immigration Law Associates
Chicago Lawyer, Attorney: Green Card, H-1B, National Interest Waiver, J-1, Spouse, Fiance, Student Visa, VAWA, Citizenship, Removal, Korean, Polish, Japanese, Spanish

Wiadomości

 
Jest jeszcze czas żeby ubiegać się o naturalizację przed listopadowymi wyborami na prezydenta!

Opublikowano:Styczeń 2016

 
Uwaga posiadacze zielonych kart! Jeśli posiadasz stały pobyt od co najmniej 4 lat i 9 miesięcy (lub co najmniej 2 lat i 9 miesięcy, jeśli stały pobyt był uzyskany przez małżeństwo z obywatelem USA i małżeństwo jest nadal ważne), masz szanszę aby stać się obywatelem USA i głosować w dniu 8 listopada 2016 roku w wyborach prezydenckich.

Tegoroczne wybory będa niezmiernie ważne jeśli chodzi o prawo imigracyjne, ochronę zdrowia, kontrolę broni, politykę zagraniczną, oraz inne ważne kwestie dla Stanów Zjednoczonych w ciągu najbliższych czterech lat i dalej.

Na przykład, w odniesieniu do imigracji, Donald Trump (republikański lider w chwili pisania tego artykułu) chce anulować prawo do automatycznego obywatelstwa dla osób urodzonych w USA, skutecznie zakończyć program wiz pracowniczych poprzez zwiększenie opłat i wymaganie żeby petycje były składane w Urzędzie Pracy zamiast w Urzędzie Imigracyjnym, zakończenie programu wizy J-1, oraz wstrzymanie sponsorowania na stały pobyt przez pracę. Chce też zwiększyć deportacje.

Senator Ted Cruz (obecnie na drugim miejscu w wyścigu Republikanów) chce anulować program DACA dający pewną ochronę dla młodych osób które przyjechały do USA przed 16 rokiem życia. Zawiesi też wizy pracownicze, zatrzyma jakikolwiek wzrost imigracji legalnej i zwiększy deportacje.

Co więcej, żaden z tych kandydatów nie popiera reformy imigracyjnej, która pozwoliłaby na legalizację osób bez ważnego statusu.

Z drugiej strony, Senator Bernie Sanders (obecnie razem z Hillary Clinton prowadzi wyścig o nominację partii demokratycznej) chce rozszerzyć program DACA, zmniejszyć opłaty za aplikacje, rozwinąć program parole-in-place obejmujący nieudokumentowanych krewnych obywateli USA i stałych rezydentów, a także zapewnić odroczenie procesu deportacjnego dla krewnych, którzy przybyli do USA z wizą która już wygasła.

Hillary Clinton ma zamiar podtrzymywać programy DACA i wspierać reformę imigracyjną pozwalają rodzicom tzw Dreamers (nieudokumentowanych studentów, którzy dorastali w USA) aby mogli zakwalifikować się na odroczenie deportacji i pozwolenie na pracę.

Czas trwania procesu naturalizacyjnego to cztery do sześciu miesięcy, więc jeśli aplikacja bedzie złożona w ciągu najbliższych kilku miesięcy, mamy jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby stać się obywatelem i zarejestrować do głosowania w tegorocznych wyborach.

W celu otrzymania obywatelstwa przez naturalizację, trzeba zdać egzamin z historii i polityki USA, jak również być w stanie rozmawiać w języku angielskim i nie mieć poważnych przewinień lub innych problemów takich jak długie pobyty zagranicą, które moga nas zdyskwalifikować.

Jeśli potrzebujesz naszej pomocy w złożeniu aplikacji, prosimy o kontakt. Przeanalizujemy Twoją sprawę dokładnie i potwierdzimy kwalifikacje, jak również pomożemy rozwiązać ewentualne problemy jeśli jest to możliwe. Nie przepuść tej szansy, aby Twój głos się liczył. Zostań obywatelem Stanów Zjednoczonych i głosuj!

Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nasz nr. tel.: 847.763.8500 lub mogą Państwo napisać e-mail: PL-ila@immig-chicago.com

Immigration Law Associates PC

 

 

 
Darmowy Wykład

Opublikowano: Listopad 2013

 
Immigration Law Associates, P.C. serdecznie zaprasza Państwa na darmowy wykład na temat prawa imigracyjnego oraz rodzinnego. Wykład będzie pomocny dla wszystkich osób które chcą dowiedzieć się więcej na temat efektu rozwodu lub separacji na sponsorowanie przez rodzinę oraz unieważnieniu małżeństwa. Wykład zostanie poprowadzony przez wiceprezes kancelarii Panią Renatę M. Burek, adwokata od prawa imigracyjnego oraz przez Panią Renatę Szczygieł Seward, adwokata od prawa rodzinnego. Wykład odbędzie się 21 listopada w języku polskim o godzinie 18:30 pod adresem 8707 Skokie Boulevard, Skokie IL 60077.

Serdecznie zapraszamy do przybycia i prosimy o wcześniejszą rejestrację ponieważ miejsca są ograniczone. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nasz nr. tel.: 847.763.8500 lub mogą Państwo napisać e-mail: PL-ila@immig-chicago.com

 

 

Contact Us:

(847) 763-8500 via email

Visit Us:

8707 Skokie Blvd., Suite 302
Skokie, IL 60077
(Chicago Metro Area)

Languages:

Korean, Polish, Spanish
Visa Bulletin Processing Times